dr Cherise Northcutt - GOŚĆ SPECJALNY !

 

PhD, jest doktorem psychologii, specjalizującym się w zdrowiu psychicznym niemowląt i rodzin oraz wczesnym dzieciństwie. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Berkeley w Kalifornii. Jest Certyfikowanym Trenerem Neurosekwencyjnego Modelu Traumy dr Bruce Perry. Prowadzi szkolenia dla psychologów klinicznych w zakresie wczesnego dzieciństwa.

W swojej karierze pełniła wiele ważnych funkcji, w tym:

• Dyrektor multidy scyplinarnego programu oceny dzieci w Sacramento County Child and Adolescent Psychiatric Services.
• Nauczanie i nadzór stażystów z psychologii, stażystów na poziomie magisterskim, rezydentów psychiatrii ogólnej, rezydentów psychiatrii dziecięcej i studentów medycyny.
• Koordynator i świadczenie usług dla Pediatrycznego Psychiatrycznego Serwisu Łącznikowego, pracującego z ostro i przewlekle chorymi medycznie dziećmi i młodzieżą na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Uniwersyteckiego.
• Konsultant w klinikach onkologicznych UC Davis oraz w szpitalu Shriners, pracującym z dziećmi i młodzieżą z poparzeniami i urazami ortopedycznymi.
• Psychoterapeuta indywidualny, diadyczny i rodzinny, pracujący z niemowlętami, małymi dziećmi, dziećmi, młodzieżą, rodzinami i dorosłymi oraz oceniający psychologicznie.
• Koordynator kliniki uniwersyteckiej ambulatoryjnej kliniki psychiatrii.
• Konsultant programów społecznościowych oraz twórca specjalistycznej kliniki dla dzieci z zaburzeniami uwagi i trudnościami w uczeniu się.
• Bezpośrednia opieka nad dziećmi w wieku od 2 do 16 lat i ich rodzinami.

Cherise Northcutt jest również trenerem w dziedzinie psychologii, prowadzącym szkolenia dla klinicystów, stażystów i studentów studiów doktoranckich, magisterskich i licencjackich w zakresie zdrowia psychicznego. Jest konsultantem programów zdrowia psychicznego w zakresie potrzeb szkoleniowych, trudnych klientów i kwestii programowych. Nadzoruje certyfikację ośrodków Neurosekwencyjnego Modelu Terapii i Szkoleń.

 

Iwona Guzowska - GOŚĆ SPECJALNY !

 

Trener biznesowy i mentor rozwoju, certyfikowany szkoleniowiec, autorka książki „Najważniejsza decyzja”, była posłanka na sejm, ale najbardziej znana jako pierwsza Polka, która rozpoczęła karierę w boksie, zdobywając tytuły mistrzyni Europy i mistrzyni świata trzech federacji w boksie zawodowym. Wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu. Zorientowana na dążenie do celu, ale zawsze trzymająca się zasad fair play i budowania dobrych relacji z otoczeniem.

Doświadczenie, które zdobyła w ringu, jest nieocenione w pracy, czy codziennym życiu. Często spotyka się z pytaniami jak to jest, kiedy staje się twarzą w twarz z przeciwnikiem, co się wtedy czuje i jak sobie poradzić z tak ogromnym stresem. Jak skupić się na swoim zadaniu, gdy dookoła jest tak wiele odwracających uwagę i stresogennych czynników. Jak wierzyć w swoje możliwości, gdy cały czas czuje się oddech konkurencji. Wiele zaczerpniętych ze świata sportu mechanizmów radzenia sobie z tymi wyzwaniami, można z powodzeniem przenieść na życie codzienne. Walka jest nierozerwalną częścią życia człowieka i zrozumienie jej istoty, a przede wszystkim poznanie siebie samego, to droga do sukcesu w każdej dziedzinie.

Atutami Iwony Guzowskiej są autentyczne zaangażowanie i unikalna wiedza, gdyż swoich umiejętności nie zawdzięcza akademickim kursom, a własnemu doświadczeniu. Potrafi pracować z ludźmi o zróżnicowanych temperamentach i silnych charakterach. Skupia się na budowaniu dobrych relacji, pielęgnowaniu skupienia i uważności, a także radzenia sobie z emocjami oraz ekstremalnym stresem, który w pracy zespołowej zawsze, w pewnym momencie realizacji projektu bierze górę. Uczestnicy jej szkoleń kończą swoje kursy z przekonaniem, że można i warto działać, że trzeba podnieść rękawicę.

 

Katarzyna Stoparczyk - GOŚĆ SPECJALNY !

 

Dziennikarka, autorka książek, reżyserka spektakli teatralnych. Współtwórczyni międzynarodowego projektu YouTube „Dajcie nam głos!! Kasia Stoparczyk i dzieci”. Mistrzyni rozmowy. W Polskim Radiu stworzyła kultowe audycje m. in. „Dzieci wiedzą lepiej” i „Myślidziecka 3/5/7”, a we współpracy z Wojciechem Mannem format telewizyjny pt. „Duże Dzieci”. Na bazie jej autorskiej audycji „Myślidziecka 3/5/7” ukazała się książka pt. „Jak mieć w życiu frajdę”, jak również książka pt. "Franciszek Pieczka. Portret intymny". Wydała także dwie książki dla dzieci, a także kilkanaście płyt z zapisem ścieżek dźwiękowych autorskich spektakli teatralnych.  Ambasadorka Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom i Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Twórczyni „Małej Kapituły”, dzięki której dzieci mają głos w wyborze książki roku w Konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Wykładowczyni Uniwersytetu Dzieci.  Członkini Prezydium Kapituły Nagrody im. Janusza Korczaka w Polsce.

Uhonorowana: 

• Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci 

• Statuetkami Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom za promowanie czytelnictwa  

• Tytułem Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej za radiową audycję „Zagadkowa niedziela”

• Tytułem Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej za program YouTube  „Dajcie nam głos!! Kasia Stoparczyk i Dzieci” 

• Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka 

• Honorowym Tytułem „Edukacyjna Inicjatywa Roku 2024” dla  programu YouTube „Dajcie nam głos!! Kasia Stoparczyk i Dzieci”

• ArtŻyrafkę, nagrodę którą dorosłym przyznają dzieci! 

• Tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi. 

 

Monika Pachacz-Świderska

Monika Pachacz-Świderska, aktywny lekarz, wieloletni kierownik podmiotów medycznych, samorządowiec. Od lat zaangażowana w rozwój opieki medycznej w regionie, zwłaszcza w zakresie zdrowia psychicznego. Inicjatorka Podkarpackich Konferencji Naukowych koncentrujących się na wspieraniu kadry placówek oświatowo-wychowawczych i opiekuńczych. Laureat Nagrody Osobowość Roku 2022 w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna. 

Laureatka I edycji - Nagroda Polskiego Instytutu Traumy dla najbardziej zaangażowanego samorządowca na rzecz zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

 

Anna Zawadzka-Gralec

 

Lekarz specjalista w dziedzinie pediatrii i alergologii z trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym obejmującym pracę w oddziale noworodkowym, w oddziale dziecięcym, w klinice pediatrii szpitala uniwersyteckiego, w hospicjum dziecięcym, w domu dziecka oraz w podstawowej opiece zdrowotnej. Doktor nauk medycznych w dziedzinie medycyny z doświadczeniem w pracy naukowo-dydaktycznej na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny medycyny i nauk medycznych. Absolwentka studiów podyplomowych psychotraumatologia na Uniwersytecie Gdańskim. Założycielka fundacji, której najważniejszym celem jest działanie na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia dzieci i młodzieży. Interesuje się wpływem szeroko pojętego środowiska na rozwój i funkcjonowanie organizmu dziecka oraz suicydologią.

 

dr hab. Krystyna Rymarczyk

 

Psycholog ze specjalizacją w zakresie neuropsychologii, profesor SWPS w Katedrze Psychologii Poznawczej i Behawioralnej Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Kierownik katedry Psychologii Biologicznej, pracuje również w Centrum Neuronauki Behawioralnej  na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Specjalizuje się w tematyce mózgowego podłoża organizacji funkcji w mózgu, w tym procesów emocjonalnych w okresie rozwoju i dorosłości. Obecnie kieruje zespołem realizującym projekt badawczy dotyczący wpływu neuromodulacji (tDCS) w zaburzeniach regulacji emocji (samookaleczeniach) w okresie rozwoju (projekt finansowany ze środków Regionalnej Inicjatywy Doskonałości). Interesuje się także wpływem screen mediów na rozwój mózgu dziecka oraz bada zależności pomiędzy aktywnością fizyczną a rozwojem poznawczym dzieci.

Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu biologicznych podstaw zachowania, neuropsychologii i neuronauki. Prowadzi także zajęcia na studiach podyplomowych, w tym z neurologopedii. W ciągu ostatnich pięciu lat cały czas podnosiła swoje kwalifikacje, które przekazuje na zajęciach.

Obszary zainteresowań zawodowych:

• Procesy emocjonalne w okresie rozwoju i dorosłości

• Organizacja funkcji w mózgu

• Wpływ neuromodulacji w zaburzeniach regulacji emocji

• Wpływ screen mediów na rozwój mózgu

• Zależność pomiędzy aktywnością fizyczną a rozwojem poznawczym

 

Magdalena Szyszkowska-Władyczak

 

Absolwentka Socjologii na wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Praktyk Somatic Experiencing – metoda pracy z traumą Petera Levina. Specjalizuje się w pracy z osobami po doświadczeniach traumatycznych. Prowadziła badania na Uniwersytecie Genewskim oraz w Międzynarodowej Organizacji Pracy w Szwajcarii badając wpływ alkoholu na jakość pracy. Doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach zdobywała w Organizacji Narodów zjednoczonych w Genewie oraz w międzynarodowych instytucjach finansowych zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Jest certyfikowanym trenerem w zakresie prowadzenia szkoleń. W zakresie traumy interesują ją doświadczenia graniczne i praca z osobami dorosłymi i rodzinami. W zakresie pracy klinicznej pracuje z rodzinami dzieci z FASD i prowadzi grupy terapeutyczne dla rodziców adopcyjnych.

 

dr Teresa Jadczak-Szumiło

 

Psycholog, psychoterapeuta humanistyczno-doświadczeniowy, praktyk Somatic Experiencing – pracy z traumą Petera Levina, współpracuje z dr Brucem Perry w zakresie Neurosekwencyjnego Modelu Traumy. Ukończyła Uniwersytet Warszawski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Jest doktorem nauk społecznych w zakresie Psychologii Klinicznej. Absolwentka studiów podyplomowych "Diagnoza i terapia neuropsychologiczna" UMCS Lublin. Obecnie prowadzi na tym kierunku moduł z diagnozy neuropsychologicznej dziecka z FASD.

Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia. Certyfikowany specjalista ds. przemocy.  Specjalizuje się w pracy z dziećmi dotkniętymi traumą po katastrofach. Jest autorką poradnika w zakresie pracy z traumą dziecięcą wydanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, oraz poradników dla rodziców adopcyjnych i sędziów rodzinnych w zakresie przywiązania i traumy relacyjnej, oraz licznych artykułów naukowych. Specjalizuje się w pracy z traumą złożoną, leczy traumę u niemowląt i małych dzieci, pracuje nad traumą relacyjną w diadzie matka-dziecko, opracowała i wdraża w praktyce klinicznej autorski model leczenia dzieci z FASD, superwizuje ośrodki diagnozy FASD w Polsce, superwizuje specjalistów pracujących w zakresie zaburzeń przywiązania.

Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana: nagroda Ministra Pracy i Polityki Socjalnej za osiągnięcia w zakresie pomocy społecznej (1996 r.), nagroda Ministra Zdrowia "Zasłużony dla Służby Zdrowia"  za badania nad diagnostyką FASD w Polsce (2008 r.) – wspólnie z prof. Andrzejem Urbanikiem, lekarzem radiologiem CM UJ w Krakowie pracowała nad badaniem i opisem zmian biochemicznych w OUN u dzieci z FASD. Jest członkiem założycielem Polskiego Instytutu Traumy, gdzie prowadzi edukację dla specjalistów w zakresie Neurosekwencyjnego Model Traumy dr Bruca Perry.